All Boom Döm Ping
Pactolous
2008. aug. 15., pén 22:20
17779
0
Rendhagyó módon most egyszerre 5 albumról is értekezni fogok, ebből 3 a trance világából, 2 pedig a pop mezejéről érkezett hozzám. Mivel nem akarom nagyon terjengősre fogni a dolgot, ezért csak címszavakban említeném meg az előadókat itt a bevezetőben: Sunlounger, Oceanlab, Madonna, Solarstone és Andy McKee.
Andy McKee - Art of Motion

És akkor jöjjön a kakukktojás, minden szempontból: ez az album 2005-ös (ha minden igaz, de van ahol 2006-ot olvastam), ének nincs rajta, semmi dob, semmi cicoma. Csak gitár, abból is az akusztikus fajta. 12 dalon keresztül csak húrok, akkordok, és pengetések. De a minőség, a minőség!
Andy egy gitárvirtuóz, semmi kétség. Zseni. Ő nem gitározik, ő szinte egybeolvad a húrokkal, és azok az akaratának megfelelően szólalnak meg. Elég ha annyit mondok a szkeptikusoknak (persze azért lesz itt egy videó is), hogy a YouTube-on a felvételeit több, mint 20 milliószor (!) nézték meg. Nem csodálom.
Ez az album a színtiszta érzelem, a zene iránti tisztelet dallamokba vetülése. Akárhányszor meghallgatom a dalokat, mindig elkeseredek, hogy sosem fogok megtanulni gitározni, másrészről pedig örülök, hogy vannak olyan egyének, akik csak örömből zenélnek, szívből, lélekből. Ha valaki beszerzi ezt a lemezt, ne úgy üljön neki, mint más albumoknak. Kevés változatosság lesz, végül is csak dalok sorban, egy darab hangszeren: de mégis, ez érték. Lazulós, merengős, csodaszép gitárjáték. Aki vevő erre, az ne késlekedjen, ismerkedjen meg ezzel a világgal, de másoknak is tudom ajánlani. Ez az ahol a tudás és a zene összeolvad, nem öncélú, nem esetlen. Remek darab.
Drifting
Hú, 4 oldal a szövegszerkesztőben, nem semmi. De szerintem így jobb, mintha külön-külön halmoztam volna el a honlapot. Amit a Madonnához írtam, vonatkozik a többire is, aki más véleményen van, az írja meg bátran, fejtse ki kommentben! Esetleg ha tudtok valami gyöngyszemet is ajánlani nekem a következő alkalomra, azt is szívesen elfogadom. Na Pá!
Hozzászólások
Régi hozzászólások
Én is szeretem az építő jellegű kritikát, akkor miért nem azt írsz Te is? Mi nem tetszett? Mivel nem értesz egyet? Sosem mondtam h szakértője vagyok ennek-annak, csak a véleményemet írtam le, előfordulhat, h ez nem egyezik a tiéddel, sőt ezek után már szinte biztos :)
Mondjuk én csipem az épitö jellegü kritikát, de amit te Shah-rol irsz az valami trágya....Nem tom hogy ki vagy, de az tuti, hogy gözöd sincs a trance zenéröl.A többi mainstream vonalat lehet hogy érted, de szerintem a trance zenét ne eröltesd.
Én szeretem Madonnát, de ez az album tényleg kissé silány lett. Mondjuk... A Give it 2 me nekem tetszett :) A Miles away-re nekem azonnal a Love profusion ugrott be, ugyanolyan a hangzása, és Pactolous majd tudományosan is leírja, hogy még miben hasonlítanak ;) Az meg, hogy Madonna ment a mainstream után, vagy ő teremtette meg, azt majd eldöntik a még tudományosabbak :P
Solarstone: Anno a Seven Cities-zel és a Conjure One - Center Of The Sun remixükkel picit magasra tették a mércét. Természetesen nem azt várom, hogy ne lépjenek tovább, de picit ez az előadói album várttól visszafogottabb. Vannak chilles és club zenék is rajta, de vhogy az összhatás nem az igazi. A 4ever viszont nagyon jól kidolgozott dalocska lett. (Lehet h közrejátszik a már említett Seven Cities hatás...) Sunlounger: Valószínűleg senki nem gondolta, h Dj Shah 2 hónap különbséggel jelentet meg előadói albumot, még ha nem is ugyanazon a néven. Picit még sztm kellett volna várnia ezzel az albummal, még "csapkodnak a Songbook hullámai" is. Ettől függetlenül a tőle megszokott hangzás nem maradt el, újításokkal is sikerült előrukkolni (kiemelném a duettet) Szép lassan majd befutonak a slágerecskék - lásd. Mediterranean Flower, Lost Még nekem is picit zavaró a dance mixek hosszúság illetve h minden szám végén van 1percnyi levezetés. Sztm nem kellene ennyire hosszúra nyújtani a számokat egy előadói albumon v csinálta volna mixelt formában ... Nem rossz album, majd beérik még ! :) Oceanlab: Szándékosan hagytam a végére. Bátran kijelenthetem, h számomra a Sirens of the sea a nyár egyik legjobb albuma. Nem véletlenül a nyár legnagyobb slágerével: Miracle. Zseniálisra sikerült a kiadvány, szinte kivétel nélkül első hallásra sláger az összes track. Hatalmas előny a változatos tempó Első ránézésre, hallgatás előtt, picit féltem, h nyomasztó lesz, h minden számban Justine Suissa énekel. De a vége nem lett csalódás, sikerült változatossá tenni mind a 13 számot. Számomra, ahogy már említettem a nyár legjobb albuma (Mondanám, h az év legjobbja, de ott volt Armin Van Buuren - Imagine-je :P) a másik két album, ahogy mondani szoktam: nem az én műfajom. Bár Andy McKee produkciója eléggé felkeltett a figyelmemet (Pactolous, esetleg felkérjük a következő remixünkhöz ??? :D)
ööö igen :) vaaaaaaaagy... meditálni mondjuk :)
Hímezni szeretnél alatta nem? Jajj már megint a kétértelműség :D
Art of Motion-t akarom, most. Nem mondom h mihez lenne tökéletes aláfestő zene, aki akar úgyis rájön ;)
a trance-k teccenek ^^