Pactolous

Vélemények, zenék, hírek, kritikák, értékelések

All Boom Döm Ping

Pactolous 2008. aug. 15., pén 22:20 17781 0
Rendhagyó módon most egyszerre 5 albumról is értekezni fogok, ebből 3 a trance világából, 2 pedig a pop mezejéről érkezett hozzám. Mivel nem akarom nagyon terjengősre fogni a dolgot, ezért csak címszavakban említeném meg az előadókat itt a bevezetőben: Sunlounger, Oceanlab, Madonna, Solarstone és Andy McKee.
Ocenlab - Sirens of the Sea

Ismét elektronikus hangulat, ismét trance. Aki ismeri az Above & Beyond csapatot ebből a közegből, az már sejthet valamit. Ha még hozzámondom azt, hogy Justine Suissa az énekesnő (Burned with Desire… valaki?) akkor talán már egy-két nyáltócsa is keletkezett már. Ha pedig azt mondom, hogy az Év Trance Lemeze-gyanús a dolog… na de ne szaladjunk ennyire előre.

Tehát adott egy nagyon profi, muzikálisan valóban tehetséges csapat, aki egy kitűnő torkú (nem arra gondolok!) énekesnővel karöltve már sok éve bombázta a trance-érát dalaikkal. A nagylemez pedig minden várakozást felülmúlt. Mindezt úgy, hogy azért vannak dolgok amibe bele lehet kötni, de az összkép akkor is közel van a tökéleteshez, ami több, mint elég. Nem szeretném a Magyar Értelmező Kéziszótár minden dicsérő szavát ide bekopizni méltatáskor, szóval csak röviden:

Nagyon jól felépített lemez, lassú és gyorsabb nótákkal, slágerekkel, olykor hihetetlenül eltalált megoldásokkal és egy-két keserű szájízzel. Számomra a legbriliánsabb pillanata a lemeznek a Breaking Ties és a Miracle, de természetesen a többi darab is kitűnő. Az album címadó dala viszont eléggé unalmas és lecsupaszított verzióban került fel, ennél azért hallottam már jobbat is. Valamint egy általános probléma: Deadmau5-majmolás. Ezt meg kell magyarázni: van egy ilyen nevű előadó, aki meghonosított egy jellegzetes hangzást. Azóta mindenki szüntelen ezt próbálja meg leutánozni, kvázi „mi-is-tudunk-ilyet-csinálni” jelleggel. Itt nem ennyire vészes a dolog, de azért ezt elhagyhatták volna, mentségükre szóljon, hogy így is igényes a hangzás, nem úgy mint másoknál.

De jobb nem is figyelembe venni ezeket az aprócska botlásokat, az album egészéhez képest ezek semmi jelentőséggel nem bírnak. Kiváló minden szempontból. Above & Beyond, nekem már a ti lemezetek is nagyon bejött, most újból megmutattátok, hogy ti nem tudtok hibázni. Csak így tovább!


Egy kis ízelítő: MIracle

Hozzászólások

Régi hozzászólások

Pactolous • 2008. szept. 29., hét 15:20

Én is szeretem az építő jellegű kritikát, akkor miért nem azt írsz Te is? Mi nem tetszett? Mivel nem értesz egyet? Sosem mondtam h szakértője vagyok ennek-annak, csak a véleményemet írtam le, előfordulhat, h ez nem egyezik a tiéddel, sőt ezek után már szinte biztos :)

pölö • 2008. szept. 29., hét 14:00

Mondjuk én csipem az épitö jellegü kritikát, de amit te Shah-rol irsz az valami trágya....Nem tom hogy ki vagy, de az tuti, hogy gözöd sincs a trance zenéröl.A többi mainstream vonalat lehet hogy érted, de szerintem a trance zenét ne eröltesd.

Pebble • 2008. aug. 24., vas 20:48

Én szeretem Madonnát, de ez az album tényleg kissé silány lett. Mondjuk... A Give it 2 me nekem tetszett :) A Miles away-re nekem azonnal a Love profusion ugrott be, ugyanolyan a hangzása, és Pactolous majd tudományosan is leírja, hogy még miben hasonlítanak ;) Az meg, hogy Madonna ment a mainstream után, vagy ő teremtette meg, azt majd eldöntik a még tudományosabbak :P

Projeckt • 2008. aug. 21., csüt 21:41

Solarstone: Anno a Seven Cities-zel és a Conjure One - Center Of The Sun remixükkel picit magasra tették a mércét. Természetesen nem azt várom, hogy ne lépjenek tovább, de picit ez az előadói album várttól visszafogottabb. Vannak chilles és club zenék is rajta, de vhogy az összhatás nem az igazi. A 4ever viszont nagyon jól kidolgozott dalocska lett. (Lehet h közrejátszik a már említett Seven Cities hatás...) Sunlounger: Valószínűleg senki nem gondolta, h Dj Shah 2 hónap különbséggel jelentet meg előadói albumot, még ha nem is ugyanazon a néven. Picit még sztm kellett volna várnia ezzel az albummal, még "csapkodnak a Songbook hullámai" is. Ettől függetlenül a tőle megszokott hangzás nem maradt el, újításokkal is sikerült előrukkolni (kiemelném a duettet) Szép lassan majd befutonak a slágerecskék - lásd. Mediterranean Flower, Lost Még nekem is picit zavaró a dance mixek hosszúság illetve h minden szám végén van 1percnyi levezetés. Sztm nem kellene ennyire hosszúra nyújtani a számokat egy előadói albumon v csinálta volna mixelt formában ... Nem rossz album, majd beérik még ! :) Oceanlab: Szándékosan hagytam a végére. Bátran kijelenthetem, h számomra a Sirens of the sea a nyár egyik legjobb albuma. Nem véletlenül a nyár legnagyobb slágerével: Miracle. Zseniálisra sikerült a kiadvány, szinte kivétel nélkül első hallásra sláger az összes track. Hatalmas előny a változatos tempó Első ránézésre, hallgatás előtt, picit féltem, h nyomasztó lesz, h minden számban Justine Suissa énekel. De a vége nem lett csalódás, sikerült változatossá tenni mind a 13 számot. Számomra, ahogy már említettem a nyár legjobb albuma (Mondanám, h az év legjobbja, de ott volt Armin Van Buuren - Imagine-je :P) a másik két album, ahogy mondani szoktam: nem az én műfajom. Bár Andy McKee produkciója eléggé felkeltett a figyelmemet (Pactolous, esetleg felkérjük a következő remixünkhöz ??? :D)

Anita • 2008. aug. 17., vas 12:23

ööö igen :) vaaaaaaaagy... meditálni mondjuk :)

Pactolous • 2008. aug. 17., vas 11:27

Hímezni szeretnél alatta nem? Jajj már megint a kétértelműség :D

Anita • 2008. aug. 16., szo 23:21

Art of Motion-t akarom, most. Nem mondom h mihez lenne tökéletes aláfestő zene, aki akar úgyis rájön ;)

PetiX • 2008. aug. 16., szo 09:52

a trance-k teccenek ^^