Pactolous

Vélemények, zenék, hírek, kritikák, értékelések

Nyár eleji lemezbújó 1.

Pactolous 2011. máj. 23., hét 17:55 21338 0
Most már tényleg nem indítok azzal a közhellyel, hogy "jajj de sok jó album, és oly kevés idő", hiszen ezt már ellőttem párszor, így számomra nincs kibúvó. Fókuszáljunk inkább az alanyokra, hisz ők a lényeg, nem a cikkíró kifogásai. Az első kritika-adag résztvevői: Richard Durand, Airbase, John O'Callaghan, A Life Divided, Roxette és a Within Temptation.


Bázis! Lehet, hogy zuhanunk! (Airbase - We Might Fall)

Nem is olyan rég, még épp azon morfondíroztam (csak úgy magamban), hogy vajon miért nem hallatnak magukról bizonyos trance előadók, példának okáért Airbase, aki jóformán a 2009-es Interfere óta nem is mutatott fel semmi érdemlegeset. Jezper Söderlund, svéd producer 2002 óta van jelen a szakmában, és jellegzetes hangzásával, dallamvilágával igen előkelő helyet kapart ki magának. Ki hitte volna hogy 2011-ig kell várni első szerzői albumára.


Az úriember zenéjét igen kedvelem, és szerencsére nem is kellett csalódnom a lemezben. Pontosan azt hozza, amit Airbase-től elvár az ember. Kitűnően elférnek egymás mellett a keményebb hangvételű nóták (Sun City, Sand and Sorrow) és a progresszívebb, slágeresebb darabok (Less Than More, Affirmation). Manapság már minden valamirevaló producer szerzői albumán kötelező vendég a lágyabb, nyugodtabb, chill-esebb dal, Airbase is felrakott egyet: a Silent Music For Quiet People kiváló lenyugvó pontja a lemeznek. Egyedül a címadó tétel az, ami szerintem nem lett elég erős, igaz abból Pulser csinált egy pöpec remixet. Az új dalok mellett van régebbi is, érdekes módon az album a 2006-os Escape-pel indít, de természetesen már idei hangzásúra kalibrálva.

Végezetül elmondható, hogy a We Might Fall egy igen szép kezdés Airbase számára az előadói albumok terén, bár szerintem a második nagyobb dobás lesz, de így sem érheti sok szó a ház elejét. Nem annyira slágeres, nem annyira átütő erejű, vagy különleges, mint a "nagykutyáké", de tőle – érzésem szerint - ez pont elég.

Ízelítő a "Sun City" dalból



Hozzászólások