February 2025
Ha esetleg nem olvastad volna az előző ilyen jellegű posztot, akkor gyorsan sommázom a lényeget. 2014 óta minden hónapban készítek egy mixet a kedvenc trance számaimból, az éppen aktuális megjelenésekből, melléjük csapva a 10 és 20 éves jubileumot megérő klasszikusokat. Őrültség, tudom, de hiányozna, ha nem készülnék ezekkel, így folytatom a magam hagyományát. Ezúttal a februári mixemet vesézném ki jobban, lesz is mit, mert majdnem két és fél órás hosszúságú lett. Jó hónap volt a február, na!
01. anamē & Lydmor – Hopeful (Album version / Extended Mix) // RECORD OF THE MONTH
Rögtön a hónap kedvencével indítom el a szettet, a frissen megjelent új anamē album (számomra) legjobb számával. A lemezről már írtam, ott pedig erről a dalról is értekeztem, úgyhogy most csak röviden: zseniális minden téren, imádom a hangszerelését, a dallamokat és Lydmor énekét, szövegvilágát. Szerintem benne lesz év végén a top 20-amban.
02. Blake Jarrell – In the End You’ll Know (Original Mix)
Ez egy elvontabb darab, de mindenképp szerettem volna neki helyet szorítani a mixben. Blake Jarrellt régóta kedvelem, Punta Del Este című száma örök kedvenc 2008-ból, de a bootleg remixei is legendásak. Ez a dal egy folyamatos, önmagába olvadó szinti arpeggióra épül, ami már önmagában érdekessé teszi, de mivel sokat szerepelt különböző rádióműsorokban, nem volt nehéz megszeretni.
03. Jerome Isma-Ae & Jes – Come Alive (Extended Mix)
Vicces, hogy amikor először hallottam ezt a számot, már elkönyveltem magamban, hogy ez ismét egy rövid idő alatt tető alá hozott, unalmas, szögletes progresszív szám lesz, amiben Jes csak alibiből énekel. Óriási tévedés! Ebből is látszik, hogy sokszor a prekoncepciók mennyire aljasak lehetnek! Jes remek teljesítményt nyújt és ami még fontosabb, éneke karakteres, megjegyezhető, a hangszerelés pedig szerencsére nem ragad bele a monotóniába, hanem igenis felmutat érdekes dolgokat. Kellemes csalódás!
04. Dinka – Snowcapped Alps (Extended Mix)
Szokásos Dinka hangulat (nem egyenlő a dinka hangulattal): strandos, naplementés, kedves progresszív feeling, jóféle szintivel és egy kicsit túlhasznált női vokállal. De ennyit még megbocsátok!
05. Soundlift – The Lifting (Original Mix)
Erre nem számítottam: emlékeimből SoundLift uplifting előadóként maradt meg, erre tessék, ez itt egy Chicane számokat megidéző hangszerelésű dal, egy igazán pazar fődallammal. Szerintem egy méltatlanul elfeledett gyöngyszem lesz, de az én ékszeres dobozomban biztos helye lesz.
06. PARAFRAME & Avis Vox – Bird Life (Extended Mix)
Nagyszerű progresszív tétel, csodás akkordokkal, isteni beindulással és ezt megkoronázza a korai Moonbeam számokból ismerős Avis Vox. Szerepelt ez is rádióműsorokban, úgyhogy remélem eljutott a hallgatókhoz, mert megérdemelné a sikert.
07. OTTAGON & Lake Silver – Dust (Extended Mix)
Giuseppe Ottaviani amikor nem szintik mögött áll, akkor az OTTAGON név mögött… ez borzasztó mondat volt részemről, de a lényeg ott van. A stúdióban komponálás illetve DJ-zés mellett szintetizátorokkal bíbelődik a LIVE fellépéseken, ezúttal 8 darabbal, innen jött a név OTTAGON (a nyolc latinul octo, a nyolcszög octagon plusz az ő neve). Emberünk az utóbbi időben annyira fossa magából a számokat, hogy a minőség kicsit leszálló ágba kezdett, de talán ez az új alias változtat dolgokon, mert amit eddig hallottam, az összességében tetszett. Mivel az élő fellépésekre íródnak a dalok, fontos, hogy el tudja játszani őket szintin, így a melódiák kerültek a középpontba, ami ezen a számon hallatszódik is. Megelőlegezem a bizalmat, csak így tovább!
08. Davey Asprey & Steven & Caitlin Potter – As the World Goes Round (Extended Mix)
Attól a Davey Asprey-től, aki a Fallouttal robbant be (nem a játékkal vagy a sorozattal) ez egy kifejezetten kedves szám. Először gyorsan kutatómunkába is kezdtem, hogy nem-e feldolgozás, mondjuk a nyolcvanas évekből, de elvileg teljesen saját nóta. Az ének tényleg aranyos, persze egyáltalán nem rossz értelemben, kellenek az ilyen dalok a trance stílusba.
09. Protoculture & Benjamin Duchenne – Shiva (Original Mix)
Szinte már-már kötelező az „elsőre semmi extra, de később húha” jellegű számok szerepeltetése. Persze nem, nincs ilyen kvóta, de valahogy mindig becsúszik egy ilyen, most Protoculture alkotása lett ez. Megfogott a dallama illetve a basszusa, és nagyon nem is tudom ezt túlcifrázni, sokszor elég csak éppen ennyi.
10. ayokay – Signs (Station to Station Remix)
Bár az alapnóta tavalyi, ez a kissé kattogósabb remix most jelent meg nemrég. Ha a Station to Station így folytatja, akkor nagy jövő áll előttük, ez már a harmadik alkalom, hogy helyet kapnak a mixemben (ez nem presztízs persze, mert ugyan ki vagyok én, de nekem egy jó jel). Remek ének, jó kiállás, szolid durvulás.
11. TIME TRAVEL // Shadow of Two – Mirage (Original Mix) // 10 YEARS OLD CLASSIC
Most jön az a szegmense a mixnek, amikor kvázi visszautazunk az időben és az éppen jubiláló klasszikusok/kedvencek jönnek előre a sok újdonság mellett. 2015 februárjában jött ki ez a szám, ami talán az idő múlásával nem kapott akkora figyelmet, amelyet megérdemelne, pedig egy szépséges dal, aminek hangulata még most is magával ragadó.
12. TIME TRAVEL // Purple Haze – Adrenaline // 20 YEARS OLD CLASSIC
Még visszább ugorva az időben ezt a 2005-ös klasszikust választottam ki, és Sander Van Doornt rejti az álnév. Ez egy morcosabb darab, itt nincs se kedvesség, se szépség, de nem is szeletelős tech-trance, ami akkoriban jellemző volt az úriemberre. Baljóslatú progresszív lenne? A franc se tudja, de remek darab!
13. TIME TRAVEL // Fabio XB & Luck feat. Christina Novelli – Step Into the Light (Original Mix) // 10 YEARS OLD CLASSIC
Szegény Fabio XB 2019-ben hagyott itt minket, a leukémia győzött végül, de a dalai megmaradnak velünk. Ez a 2015-ös kiválasztott egy érdekes trekk, mert Christina Novelli énekével és ezzel a hangszereléssel eléggé hajaz a Concrete Angelre (Gareth Emery szám 2012-ből), de azért sok mindenben eltér tőle. Christina énekét itt még kifejezetten szerettem, a szintis beindulás csodálatos, a dal húzása pedig fergeteges.
14. Skyvol – In a Flame (Extended Mix)
Amikor kijön egy Skyvol szám, akkor mindig nagy érdeklődéssel fogadom az új jövevényt, mert szeret nem teljesen szokványos dallamokkal és megszólalással dolgozni. Ez ebben a hónapban is így volt, de a kettő megjelenésből végül ez győzött, mert ennél a szintetizátorokat érdekesebbnek tartottam.
15. Alex M.O.R.P.H. & Stine Grove – A Moment in Time (Extended Mix)
Stine Grove éneke szinte már előre borítékolja a minőségi trance himnuszt, Alex M.O.R.P.H. neve is egyfajta garancia, még ha nem is mindegyik száma talál be csont nélküli. Ezúttal viszont így történt, a szerethető hangulat mellett örültem a karakteresebb szintiknek is.
16. Mark Sherry & Adara – Flammable (Extended Mix)
Mondtam én a januári mixnél, hogy Mark Sherry még szerepelni fog! Az albumhoz még nem volt szerencsém, de ez a dal talán még jobban tetszik, mint az előző fecske. Az ének príma, az első kiállásnál a zongora bámulatos, a hangulat pedig lehengerlő. Hatalmas darab!
17. Armin Van Buuren & Ben Hemsley feat. Lucy Pullin – Is It Beautiful (A State of Trance 2025 TRANSFORMATION Anthem) (Extended Mix)
Régen én voltam Armin Van Buuren nagy védelmezője, de a hamarosan tíz éves Embrace album után szép lassan elengedtem őkelmét. A saját számaival és remixeivel egy nekem nagyon nem tetsző irányba ment el, ami már-már majdnem egy Tiesto-szintű árulással ért fel. Néha-néha azért még kijön olyan dolgokkal, amik megtetszenek és most is így történt: hiba lenne nem észrevenni a gyöngyöket a disznószarban! Classic trance számokat idéz fel, nyilván tudatosan (ahogy ezt mostanság divat), de ettől még (vagy pont ezért) kifejezetten jó és karakteres. Eltér az eddigi ASOT himnuszoktól is, szerencsére nem azt a tipikus, nagyzenekari, epikus trance-et kaptuk, amitől szintén a falra tudok mászni. Jó ez, na!
18. Ferry Corsten & Ruben De Ronde pres. NRG2000 – New Inner Way (Extended Mix)
Na, ez érdekes! Tavaly mikor Ruben megremixelte a Lufthaus és Sophie-Ellis Baxtor közös dalát, az Immortalt, már akkor használta az NRG2000 álnevet, de csak egyedül. Úgy látszik, a retrósodás jegyében bevette Ferry Corstent is maga mellé és így a közös számuk pont olyan lett, amilyenre gondolna az ember. Először annyira nem is fogott meg, de a különböző szintiket annyira ötletesnek találtam, hogy végül helyet szorítottam nekik a mixben.
19. Björn Akesson – Life Force (Extended Mix)
Ha anamē csúszott volna egy hónapot, akkor ez lett volna a hónap kedvence nálam. Benne van az, ami manapság hiányzik a futószalagon gyártott uplifting számokból: egy megjegyezhető, remek szintidallam. 2008-as Daniel Kandi és Airbase számokat juttatott eszembe, úgyhogy nem is volt kérdés, hogy szerepelnie kell itten.
20. Markus Schulz – Enter the Portal (Extended Mix)
Markus új száma kicsit technós, de nem nagyon, pedig a félelmem, hogy elmegy egy túlságosan durvulós irányba szerintem nem volt alaptalan. Sokat segít a dalon és igazából ez emeli ki a tömegből, hogy középen bejelentkezik egy Jean Michel Jarre-os szintetizátor melódia. Utána persze kicsit elszállunk, és ha nem tért volna vissza a dallam, örömöm el is illant volna, de szerencsére még kapunk belőle.
21. C-Systems – 1000 Miles Apart (Extended Mix)
Ez a szám annak iskolapéldája, hogy egy telitalálat dallam mennyire fontos a trance stílusban. Már első hallásra érezzük, hogy ez valami különleges, nem csak a szokásos, unásig ismert 4 akkord ismétlődik, hanem emelkedik a dal, az érzelmekre hat.
22. Aurora-bird (CHN) – Brave Soul (Extended Mix)
Egy megszokott hangszereléssel dolgozó uplifting nóta, ügyes harmóniaváltásokkal, szép vonósokkal, zongorával. Talán nem hangzik különlegesnek így leírva, de hallgatva már teljesen más a helyzet.
23. Metta & Glyde – Unkonscious (Original Mix)
Ki gondolta volna, hogy ebben a mixben két fesztivál himnusz is helyet kap; az ASOT mellett az UnKoscious hivatalos száma is itt van, a Metta & Glyde tolmácsolásában. Fárasztó ismételnem magam, de ismét a szintetizátorok tetszettek meg ebben a dalban; legalább már mindenki tudja, mi is a kedvenc hangszerem.
24. Alan Morris – The Other Side (Extended Mix)
Alan Morris dalait egy időben nagyon kedveltem, a 11 év alatt több is szerepelt a mixeimben, de az utóbbi időben mintha ő is ráállt volna a tömeggyártásra, egyre kevésbé találtam meg a lelket a számaiban. Ezért is voltam boldog, mikor ezt a nótát meghallottam tőle, pedig „csak” egy kellemes ének, egy remek harmóniaváltás és a korrekt hangszerelése emeli ki. De ezúttal ennyi elegendő is volt.
25. Driftmoon – Show Me (Extended Mix)
Amióta Miikka Leinonen visszatért Juraj Klička mellé a Driftmoonba, érezhetően megugrott a dalaik minősége és akkor így még visszafogott voltam. Tavalyelőtt a Melody Express, tavaly a Cloudstream nyűgözött le (többek között), lehet idén a Show Me lesz a befutó? Minden esélye megvan rá!
26. Mhammel El Alami & AYUUB – Eternal Bliss (Extended Mix)
Utolsóként pedig ez a kellemes hangulatú darabot raktam be, csodás dallamaival pont megfelel zárásként.
Még annyit elfelejtettem az előző mixnél leírni, hogy ha a nevemre kattintotok a szöveg alatti Mixcloud beágyazásnál, akkor egyből a profilomra lehet ugorni és akkor a többi feltöltött mixemhez is hozzáférhet, aki akar. 2018-ig visszamenőleg vannak feltöltve a mixek, igény szerint a régebbieket is feltöltöm majd, amennyiben lesz időm rá. Köszönöm, ha meghallgatod, és azt is, ha ezt elolvastad!
Hozzászólások