Vélemények, zenék, hírek, kritikák, értékelések
Noha mérhetetlen büszkeséggel tölt el, hogy fogadott anime-gyermekem, Pactolous kolléga egyre több és több remekmű ajánlójával örvendeztet meg minket, azért már bőven itt volt az ideje, hogy a Forrás, én, is jelentkezzen valamivel.
BővebbenNem, nem lesz "Az új Papa" című írás és nem, nem tudom miért visszafelé haladok a Star Wars címek undorító, saját célomra történő elferdítésében.
BővebbenEgy állandóan éhes apáca, kinek a fejébe 103 000 varázskódexet ültettek; egy balszerencsés srác, akinek jobb keze bármilyen természetfeletti erőt hatástalanít; egy leányzó, aki képes uralni az elektromosságot, és 20 ezer klónt gyártottak belőle; egy félelmetes fiú, aki manipulálni tudja bárminek a vektorát.
BővebbenŐrület! Ezt is meg kellett érni, hogy az Anime rovatba ne Papa vagy Shou-chan írjon, hanem én? Tényleg őrület! Pedig nincs min csodálkozni, csak idő kérdése volt, hogy különböző külső nyomások hatására engem is elragadjon a hév (vagy inkább a Sinkanszen).
BővebbenOké, igen, legalább kétszer megöltem magam, amiért ilyen címet adtam, de aztán csak meghagytam ezt.
BővebbenMost egy olyan animét fogok bemutatni, mellyel való kapcsolatom eléggé furcsán indult.
BővebbenJesszus, de régen jegyeztem be valamit ebbe a rovatba.
BővebbenKi hinné, hogy még egy év elteltével is tudunk új rovatot indítani? Nos, mindenki, de ebbe most akkor ne menjünk bele.
BővebbenMielőtt mesélnék erről az animéről, csak annyit mondanék, hogy a végtelenségig megérintett, meghatott, elvarázsolt, levett a lábamról, sírtam, nevettem, szurkoltam… s aki csak egy Öt perc Papával írásomat is elolvasta, nos az el tudja képzelni, hogy ez mekkora haditett! És ha valaki még nem indult volna el beszerezni ezt a 13 részes csodát, akkor az olvasson nyugodtan tovább.
BővebbenMit tennél, ha egy nap kapnál 10 milliárd yent (ami kb 21 milliárd forint) és arra költhetnéd, amire csak akarod? Csak fel kell venned a telefont, meg kell mondanod, hogy mit kívánsz, s ha az a pénzből teljesíthető, rögtön a tiéd! Kellemes gondolat nemde? No és ha hozzáteszem azt a kitételt, hogy ezt a pénzt csak és kizárólag arra költheted, hogy belőle megmentsd az országot, s ha nem így teszel, akkor megöllek? Így már talán kevésbé jó üzlet, nem?
Bővebben