Trance hatosfogat

Írta Pactolous Dátum 2011-11-01 20:32 Hozzászólás 2 Olvasta 16549 | Rovat: Zene / Mozi / Könyv »


Dalgyűjtemény szólóalbumnak álcázva (Betsie Larkin – All We Have is Now)

Betsie „szólóalbumát” meghallgatván ismét fejembe nyilallt a gondolat, vajon mit is tegyen az egyszeri trance-énekesnő, ha saját munkát szeretne kiadni, és mit tesz Isten, ugyanebben a műfajban? Hiszen az nem várható el, hogy ez az énekesnő már ismeri a zeneszerzés minden csínját-bínját. Ilyenkor hív segítséget, mondjuk egy producer képében, ami még rendben is van. De melyik a járhatóbb út? Ha egy valakit választ, aki már letett egysmást arra a bizonyos asztalra? Julie Thompson és Andy Duguid példája mutatja, hogy ez nem teljesen szerencsés, mert akkor beleragad a koncepció az egyféle hangzásba, ami monotóniához, unalomhoz vezethet, egyéniségről pedig ne is beszéljünk. Akkor több, sikeres embert kéne segítségül hívni? Vigyázó szemeinket Susana albumára vessük, hisz ott meg túl sok stílus, hangzás keveredett, másoktól lenyúlt, régebbi dalokkal. Vagy legyen több producer, de „fogjuk vissza” őket? Akkor meg a semmilyenség uralkodhat el a kész terméken, mint például Nadia Ali Embers-én. Ugye, hogy nem is olyan könnyű a trance énekes dolga?

Miért is vázoltam fel ezt ilyen hosszan? Azért, mert Betsie sem tudott frappáns megoldással szolgálni. Ő Susana útját követte, azaz sok-sok híres producert hívott fel segítség gyanánt, és két számot kölcsönvett régebbről. Nem mondom, hogy felvillanyozott a végeredmény. Pedig a számok nem rosszak, a John O’Callaghan-féle The Dream, amihez már klip is készült, hasonlítson bármennyire is a Save This Moment-re, igen jóra sikeredett. A címadó tétel is kellemes, amibe a manapság egyre jobban felkapott Super8 & Tab duó piszkított bele. A Lange nevét jegyző Obvious, a Solarstone-nal karöltve íródott Breathe You In és a Björn Akesson-féle Let It Shine is mind-mind kellemes színfoltjai a lemeznek. Ellenben Ferry Corsten tud ennél jobbat is, akárcsak Sied Van Riel és Giuseppe Ottaviani is. Azt pedig végképp nem értem, hogy Ferry és Betsie 2008-as közös dalát, a Made of Love-ot mi a zöldpettyes, szappantalpas búbánatért kellett felrakni, és, hogy ehhez a lebutított formához miért kellett Rafael Frost. A Bobina lemezéről ismerős You Belong to Me egy szál zongorás verziója már érthetőbb, mégis csak idei dal, de itt engem a ritmus ingadozások zavartak, igaz, ezek alig észrevehetőek.

Szóval az összkép nem annyira rossz, de nem is rózsás, ugyanakkor megoldást sem tudok a problémára. Dicséretes, hogy Betsie minden egyes dalnál meg van jelölve, mint szerző, tehát hozzá is fűződnek a dalok, de ez így kevés. Talán ha több időt töltene el a szakmában, mint énekes, és ellesné a fortélyokat, a dalszerzés mikéntjét, akkor talán, később saját maga is képes lenne egy trance lemezt kiadni, különösebb produceri nyomás nélkül, egy olyan szólólemezt, ami méltán viselhetné ezt a titulust. Mert ez, nem az. Sajnálom.


A "The Dream" videóklipje


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (7/4)


Hozzászólás
Pactolous Pactolous
2011-11-09 12:49
Jó kis pakk, jelentősen feldobná az olvasottságunkat, ha fel tudnám ajánlani nyereményként, de hát maradjunk csak a földön :) A következő alanyok lehet, hogy más stílusból érkeznek majd, de tuti lesz trance anyag is még (pl.: Cosmic Gate)
Andsen Andsen
2011-11-08 21:54
De jó kis pakk lett ez. Betsie albumával kapcsolatban beigazolódott amitől féltem, kevés lett. Dennis albumával pedig teljesen egyetértek veled, annak ellenére hogy nem egy kimondottan trance anyag, mégis nagyon kellemes az összhatás, nálam abszlút nyerőnek bizonyult. A többi lemezhez most így hirtelen nincs mit hozzáfűznöm, jöhet a következő 6-os ;)
*Név:

*E-mail (Nem jelenik meg.):

Weboldal:

*Hozzászólás (HTML nem engedélyezett.):

Biztonsági kód:
Biztonsági kód, frissítéshez kattintson a képre.


* jelölt mezők kitöltése kötelező!