Full Metal Panic! sorozat

Írta Shou-chan Dátum 2011-01-05 10:21 Hozzászólás 3 Olvasta 7782 | Rovat: Anime / Sorozat / Film »


Sousuke harmadik főnöke Teletha ’Tessa’ Testarossa, a Tuatha De Danaan tengeralattjáró kapitánya. Ő is 16 éves, de hatalmas szemeivel, babaarcával és viselkedésével senki nem nézi ki belőle. J Meglepő módon ő is szerelmes Sousuke-ba, innentől kezdve Kaname esküdt ellenségévé lép elő /ez fordítva is érvényes/ és sajnos a legtöbbször ennek pont Sousuke issza meg a levét. Viszont fiatal kora és apróbb botlásai ellenére remek kapitány, nála sokkal idősebb beosztottjai szó nélkül követik minden parancsát és ő is Suttogó. Magyar hangja Roatis Andrea.

Issei Tsubaki Sousuke egyik legnagyobb ellensége a suliban. A srác fülig szerelmes Kaname-ba, viszont olyan szinten rövidlátó, hogy ha egy lány megáll előtte, simán összetéveszti egy sráccal is. Amúgy karate klubot vezet, ingerlékeny, de amúgy segítőkész is tud lenni. Viszont a három szekrényajtónyi klubtagot bármikor simán elveri. Magyar hangja Előd Botond.

Végül pedig Sousuke két bajtársa. Kurz Weber egy igazi szívtipró szoknyabolond, szőke szépfiú csillogó kék szemekkel. Első benyomás után a srácra azt mondjuk, hogy ez nem csak hajban szőke, de nagy meglepetésre komoly is tud lenni. Szintén őrmester, mint Sousuke, viszont idősebb nála három évvel, és amit ki nem néznénk belőle, profin bánik a távcsöves puskával és zsoldos volt, mielőtt beállt volna katonának! Igazi idegesítő és szeretetreméltó karakter. Magyar hangja Varga Gábor.

Sousuke másik társa Melissa Mao. Nem csak idősebb a srácoknál /25 éves/, de a feljebbvalójuk is. Törzsőrmesterként neki a feladata rendbe szedni a fiúkat és Tessa-t is, ami nem mindig könnyű és ő vezeti Kaname megfigyelését is. Kőkemény katona, aki nem ismer lehetetlent. Magyar hangja Nyírő Eszter.

Egyvalakit kihagytam, mégpedig Bonta-t. Ő az a hatalmas sárga plüssmackó, aki talán csak a TSR-ben nem szerepel, a többi évadban viszont vagy hatalmas védelmező robotként, vagy apró plüssmaciként, de jelen van.


A Full Metal Panic! első 24 részét 2002-ben kezdték adni Japánban, Magyarországra pedig 2005-ben ért el méghozzá kitűnő magyar szinkrongárdával, sőt, talán a legjobbal! Viszont mikor lezárult az első széria, 2003-ban egy sokkal rövidebb, és hangulatában is könnyedebb második évadot is csináltak hozzá a szakemberek, mely a Full Metal Panic? Fumoffu! címet viseli. Ennek a 12 résznek nincsen konkrét vezető szála. Sousuke és Kaname középiskolás mindennapjait mutatja be, természetesen rendesen ellátva poénokkal. Sousuke Kaname-t védelmezve a leglehetetlenebb helyzetekbe kerül, mint amikor egy szatírt üldöz plüssmedvének álcázva, közben menekülnie kell egy eszelős rendőrnő elől, és a szatírról is teljesen más derül ki, mint amit az ember gondolna. Ráadásul szeretett Testarossa kapitánya pihenés céljából az ő iskolájukba megy tanulni, aminek következtében szeretett őrmesterünknek egy perc nyugta nem lesz. Egyszóval Sousuke-nak bőven kijut a balszerencséből ebben az évadban, amit rengeteg poénnal tálaltak elénk a készítők!

A harmadik évad, a 2005-ös Full Metal Panic: The Second Raid már korántsem ennyire derűs hangulatú. Előtérbe kerülnek az érzelmek, Sousuke kétségei, hogy valóban méltó-e védelmezője vezetésére és Kaname-ra is nehezebb feladatok várnak. Itt a cselekmény sokkal komolyabb, sokkal véresebb, nagyon kevés humoros helyzet van benne, talán csak az első részekben és ez az évad már bőven a 16-os karikán belül van. Ez a 13 rész kőkemény akció, ahol Sousuke és csapata egy őrült tömeggyilkossal és annak könyörtelen csapatával kerül szembe, ráadásul még Sousuke ősellensége, Gauron is újra felbukkan a halálból, hogy kísértse, és kétségbeesésbe taszítsa a megzavarodott fiút. A végkifejletet nem árulom el, de az biztos, hogy az egyik leggyönyörűbb jelenet volt, amit eddig megnézett animéimben láttam.

A sorozatot méltóképpen zárja le a 2006-ban elkészített Full Metal Panic! The Second Raid - Wari to Hima na Sentaichou no Ichinichi című egy részes OVA, amellyel a TSR humormentességét próbálták a készítők ellensúlyozni, ugyanis a filmet hangulatában a Fumoffu-hoz lehet hasonlítani, és amely Tessa kapitány egy, izgalmakkal teli napját és a tengeralattjáró legénységének nyugalomban töltött perceit mutatja be nekünk.
A zenéje mindhárom évadnak fülbemászó, Shimokawa Mikuni énekli mindhárom openinget és endinget, amik remekül illenek az adott évadhoz.

Öszzefoglalásként ez egy remek anime annak, aki szereti az akcióval kevert humort, imádja a katonákat és az óriásrobotokat, de azoknak is bátran ajánlom /ha nem is a TSR-t/, akik csak egy jót akarnak nevetni! Jó mulatást hozzá!

[1] [2] (2/2)


Hozzászólás
Shou-chan Shou-chan
2011-02-14 21:33
nem vagytok vele egyedül ^^ imádom mind a három évadot és a filmet is!!! XD
Papa Papa
2011-01-06 09:40
Nekem az egyik kedvencem. Oké, rengeteg kedvencem van, de akkor is :)
PetiX PetiX
2011-01-05 19:44
dd(^^,) én is szeretem
*Név:

*E-mail (Nem jelenik meg.):

Weboldal:

*Hozzászólás (HTML nem engedélyezett.):

Biztonsági kód:
Biztonsági kód, frissítéshez kattintson a képre.


* jelölt mezők kitöltése kötelező!